Ideja par moduļu bērnudārza izveidi aizgūta no Skandināvijas valstīm, kur mācību nodrošināšana šāda veida iestādēs ir izplatīts risinājums.

Risinājums ir piemērots situācijās, kad nepieciešams nodrošināt kvalitatīvas un specializētas telpas periodam – parasti līdz pieciem gadiem. Tas nekonkurē ar standarta pirmsskolas izglītības iestādēm.

Kā pirmā Latvijā bija Babīte, kura ir pirmā pašvaldība Latvijā un Baltijā, kas īstenoja šādu projektu, ātrāk nekā divos mēnešos izveidojot pirmo moduļu tipa pirmsskolas izglītības iestādi. Bērnu skaits, kuriem pašvaldība nodrošina vietas pirmsskolas izglītības iestādēs Babītes novadā, ir 421 bērns, no kuriem 40 apmeklēs jauno moduļu tipa pirmsskolas izglītības iestādi.

Uzdevums un mērķis: Piesaistot pašvaldības dzīvojamo fondu un citus pašvaldības līdzekļus Ogrē un lauku reģionos izbūvēt pārvietojamos moduļu bērnudārzus. Ogres pilsētā mēs atrisinātu problēmu ar garajām bērnudārzu rindām, bet lauku reģionos veicinātu to attīstību, jaunas darba vietas un demogrāfisko stāvokli.

#OgresNovads #Ogre #zinošsnovads #laimīgsnovads